Úvod Aktuality Změny jízdních řádů Rokycansko od 9. 12. 2018

Změny jízdních řádů Rokycansko od 9. 12. 2018

ROKYCANSKO

Z důvodu dostavby železničního tunelu mezi Ejpovicemi a Plzní dojde od 9. prosince 2018 k přestavbě dopravního systému veřejné dopravy v okrese Rokycany. Vlaky na trati z Prahy do Plzně pojedou přímo z Ejpovic na zastávku Plzeň-Doubravka. Rychlíky pojedou nově mezi Rokycany a Plzní za 11 minut, osobní vlaky zhruba za 16 minut. Dnes je to takřka dvojnásobné. Mezi Plzní a Rokycany také přibydou další osobní vlaky pro zvládnutí poptávky.

Ve špičce pojedou vlaky mezi Plzní a Rokycany takřka každých 20 minut!

https://www.poved.cz/data/folders/f170-f2171.pdf

Jelikož autobusy stejnou trasu dají za zhruba třikrát delší dobu, bude jich většina ukončena v Rokycanech, do Plzně pojedou pouze tři páry spojů na lince od Zbiroha (470560) a čtyři páry spojů v pracovní dny na lince ze Strašic (470320). Spoje v Plzni jezdí pouze na nový Terminál Hlavní nádraží. Linky z ostatních směrů budou ukončeny v Rokycanech.

Pro cestování doporučujeme využít systém IDP a předplatné nahrané na Plzeňské kartě. Při pravidelném dojíždění vychází předplatné jízdné lépe než platit každý den jízdné v hotovosti, v ceně zóny 001 Plzeň je i MHD Plzeň. Souhrnný ceník naleznete na konci článku.

V oblasti autobusové dopravy přibyde výrazně více spojů o víkendech i v pracovních dnech na linkách:

Na lince Volduchy – Osek – Bušovice – Chrást – Plzeň přibydou spoje v dopoledních časech, linka tak bude jezdit zhruba po dvou hodinách. Spoje jezdí přes Dýšinu a v Plzni jsou ukončeny na novém Terminálu Hlavní nádraží (470230).

Posílena je dopravce z Hůrek na Dobřív a Holoubkov (470580) nebo směru Rokycany – Radnice (470020). Posíleno je i spojený Mýto – Medový Újezd a Mýto – Cheznovice, s návazností na osobní vlaky v Mýtě (470140).

Na trati Rokycany – Příkosice jede nově dopolední pár spojů přímo z/do Plzně, na spojích bude nasazena vlak řady 844 „žralok“: https://www.poved.cz/data/folders/f175-f2172.pdf

 

ZBIROŽSKO

Zrychlení trati se samozřejmě týká i oblasti Zbirožska. Při spojení Zbiroh – Kařez autobusem a dále do Plzně rychlíkem se dostaneme na cestovní dobu cca 38 minut! Dnešní cestovní doba je zhruba 50 minut pomocí veřejné dopravy.

Na trase Kařez – Zbiroh se zvýší počet spojů, zejména v pracovní dny, kdy v odpolední špičce pojedou spoje po 30 minutách! Ve směru na Drahoňův Újezd a Zvíkovec bude více spojů přímých už z Kařeza, bez přestupu ve Zbiroze.

470510

470520

Přibývá i spojů na trase Zbiroh – Mýto – Rokycany, kdy ve špičce pojedou spoje každou hodinu, přibyde též spoj v pracovní dny, který ze Zbiroha odjíždí v 6:45 a v Rokycanech je před půl osmou! Naopak, vzhledem k vyšší rychlosti dráhy je většina spojů ukončena v Rokycanech a do Plzně pojedou tři páry spojů.

 

RADNICKONejvětší změnou na Radnicku je změna vedení vlaků do Plzně. Trať povede z Chrástu přes Dýšinu do Ejpovic, a odsud skrze tunel do Plzně. Výhodou pro cestující určitě bude vedení všech vlaků do Plzně přímo, bez přestupu v Chrástu (potažmo v Ejpovicích).

https://www.poved.cz/data/folders/f176-f2173.pdf

Na autobusové lince Radnice – Plzeň (470240) výrazně přibyde počet spojů. Dopoledne pojedou autobusy po dvou hodinách, přibyde spoj ve 14:10 z Plzně. O víkendech jsou nově zavedeny dva páry spojů v ranních a dopoledních hodinách. Vybrané spoje pojedou přes Dýšinu.

Zcela zrušena je linka 470290 (Radnice – Dýšina, Škoda Engineering) pro minimální vytížení, spojení je však zachováno s přestupem v Chrástu na linku MHD č. 53.

Posílena je i doprava mezi Radnicemi a Rokycany na lince 470020. V Rokycanech více spojů navazuje na rychlíky Praha – Plzeň, spoje jezdí ve špičce každou hodinu. Nově jsou zavedeny dva páry víkendových spojů.

Na spoje linek od Rokycan a Plzně navazují v Radnicích (či Břasích nebo v Bezděkově) další linky do okolních vsí – Liblína, Hlohovic a Kladrub či Skomelna a Přívětic. Naopak, zrušeny jsou různé posilové spoje k lince 470020, které byly minimálně obsazeny. Autobusy budou na příjezd dalších spojů vyčkávat.

470040 Rokycany – Hlohovice – Kladruby

470210 Darová – Břasy – Rokycany

470280 Radnice – Skomelno

Uvedené jízdní řády jsou orientační po projednání s dopravci, vánoční omezení či omezení o prázdninách nebyla v jízdních řádech řešena. Finální jízdní řády se mohou mírně lišit.

13. 11. 2018

Další aktuality

Omezení spojů ČSAD od 27. 3. 2019
Navrácení zastávky "Škoda VII. brána" (směr centrum) od 25. 3. 2019
Omezení v zastávce „Poliklinika Doubravka“

© 2019 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňska (IDP)

Sledujte nás na

Created by Beneš & Michl