Úvod Aktuality 16. června vyjede cyklovlak do Bělé nad Radbuzou

16. června vyjede cyklovlak do Bělé nad Radbuzou

Každou sobotu od 16. června až do konce září vyjíždí nový cyklovlak z Plzně do Českého lesa. Plzeňský kraj ve spolupráci se společností POVED a dopravcem GW Train Regio zavádí nové spojení pro cykloturisty a turisty do Českého lesa.

Ve vlaku bude řazen speciální cyklovůz, který pojme více než 50 jízdních kol. Celková nabízená kapacita cyklovlaku tak přesáhne 60 jízdních kol. Cyklovlak je tak vhodnou alternativou i pro středně velké skupiny cyklistů, jelikož nabídne dostatečnou kapacitu pro přepravu jízdních kol, kterou dnes nikdo jiný pro cesty do této oblasti nenabízí.

Cyklovlak vyjíždí každou sobotu od 16. června do 29. září v 8:32 z Plzně hl.n. Cílová stanice vlaku je Bělá nad Radbuzou s příjezdem v 10:40, nicméně je možné nastupovat a vystupovat již na trase vlaku. Vlak zastavuje v Plzni-Jižním Předměstí, Stříbře, Svojšíně, Boru a ve všech zastávkách mezi Stráží u Tachova a Bělou nad Radbuzou.

Na zpáteční cestu vyráží vlak z Bělé nad Radbuzou v 17:30. S ohledem na výluky na trati 180 v úseku Staňkov – Plzeň upozorňujeme cestující, aby se o zpáteční trase cyklovlaku před svojí jízdou informovali. Vždy, když bude trasa na trati 180 mezi Staňkovem a Plzní průjezdná, cyklovlak se bude vracet přes Horšovský Týn. Jízda cyklovlaku tak bude okružní a bude možné tak na jízdním kole procestovat například celou oblast mezi Borem a Horšovský Týnem. Pokud kdekoli mezi Staňkovem a Plzní bude výluka a trať bude neprůjezdná, vlak se vrátí do Plzně stejnou trasou, kterou jel dopoledne, tedy přes Bor. V obou případech vlak přijede do Plzně krátce po 19. hodině. V současné době je jisté, že ve dnech 16. a 23. června vlak na zpáteční trase pojede přes Bor.

JÍZDNÍ ŘÁD CYKLOVLAKU

VÝLUKA 16. A 23. ČERVNA

Turistické cíle

Stříbro

Kladruby

Svojšín

Bor

Stráž u Tachova

Borek u Tachova

Dubec

Třemešné pod Přimdou

 Bělá nad Radbuzou

Poběžovice

Horšovský Týn

21. 8. 2018

Další aktuality

Uzavírka Nové Sedliště - 2. fáze
Oprava eskalátoru u Terminálu Hlavní nádraží
Omezení provozu autobusových linek po dobu jarních prázdnin 25. 2. - 1. 3. 2019

© 2019 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňska (IDP)

Sledujte nás na

Created by Beneš & Michl